Związek Harcerstwa Polskiego


Chorągiew Mazowiecka ZHP im. Władysława Broniewskiego
Hufiec "Mazowsze" Płock

3 Drużyna Harcerska "Wiercipięty"

2 Drużyna Starszoharcerska "Wędrowne Ptaki"


16-17.11.2018r. Biwak w szkole i Przyrzeczenie harcerskie

 W piątkowy wieczór 16 listopada 2018r. miało miejsce bardzo ważne wydarzenie w życiu harcerzy 3DH "Wiercipięty". Osiem dziewcząt weszło na kolejny etap swej harcerskiej przygody - złożyło uroczyste przyrzeczenie harcerskie i otrzymało harcerski krzyż. Przyrzeczenie odebrała ukochana druhna Elżbieta Bartczak. Po uroczystości nie mogło zabraknąć sesji fotograficznej. A później harcerki przeprowadziły przygotowaną wcześniej grę terenową dla młodszych harcerzy i harcerek z drużyny.

prev next

29.10.2018r. Wyróżnienie od Rady Gminy Radzanowo

 W poniedziałek 29 października podczas XLVI sesji rady gminy Radzanowo 3 Drużyna Harcerska "Wiercipięty" otrzymała Wyróżnienie od Rady Gminy przyznane w uznaniu za wkład pracy na rzecz rozwoju i promocji Gminy Radzanowo jako jedna z kilku wyróżnionych gminnych organizacji pozarządowych. Wyróżnienie odebrały druhna Izabela Pikała oraz Aleksandra Marciniak, Zuzanna Bąkowska i Paulina Szczutowska.


07.10.2018r.

Pod tym linkiem klik można obejrzeć fragmenty programu przygotowanego przez harcerzy w ramach konkursu "BOHATEROWIE NIEPODLEGŁEJ".


3 Drużyna Harcerska "Wiercipięty"

Drużynowe: Izabela Pikała, Patrycja Politowska
prev next

2 Drużyna Starszoharcerska "Wędrowne Ptaki"

Drużynowa: Jolanta Sochacka
prev next

Dzień Myśli Braterskiej 2018

        Komenda Hufca ZHP „Mazowsze” Płock oraz 2 DSH „Wędrowne Ptaki” i 3DH „Wiercipięty” zorganizowały Złaz drużyn zuchowych i harcerskich z okazji obchodów Dnia Myśli Braterskiej. Impreza  odbyła się w dniach 23-24.02.2018 w Szkole Podstawowej w Radzanowie.

To niezwykły dzień w harcerskim kalendarzu, święto zuchów, harcerek i harcerzy zrzeszonych w Hufcu Mazowsze, dla których służba drugiemu człowiekowi jest fascynującym i pożytecznym przeżyciem, odpowiadającym na potrzeby najbliższych nam ludzi. Honorowy patronat nad uroczystością objął Wójt Gminy Radzanowo Sylwester Ziemkiewicz.

Na początku odbyła się uroczysta ceremonia wręczenia Srebrnej Odznaki Przyjaciół Harcerstwa w podziękowaniu za troskę o sprawy wychowania dzieci i młodzieży oraz za pomoc okazaną ZHP w jego pracy wychowawczej. Otrzymali ją z rąk zastępcy komendanta Chorągwi Mazowieckiej harcmistrza Andrzeja Gorczycy: Pani Marzena Kowalewska, Pani Magdalena Kosielińska i Pan Bolesław Urbaniak. Harcerze z Radzanowa uhonorowali również odznaką Przyjaciół Drużyny Gości w osobach: Wójta Sylwestra Ziemkiewicza, Danutę Brzozowską, Cecylię Wójcik, Roberta Majewskiego, Radosława Karwowskiego. Następnie według obrzędu harcerskiego rozpoczęła się wieczornica poświęcona 100 –leciu powstania ZHP, gdzie we wspaniałej atmosferze wśród gawędy muzyka i śpiew połączyły nie tylko harcerskie serca.

Następnego dnia poranek rozpoczęliśmy grą terenową. W tym roku trasy rajdu przygotowała drużyna harcerska Wędrowne Ptaki. Zadania powiodły harcerzy przez urokliwe zakątki gminy Radzanowo. Były to trasy tematyczne - harcerska upamiętniała bohaterów Powstania Styczniowego, a zuchowa historię Polski i symbole narodowe.  Uczestnicy poprzez różnorodne zadania, gry i zabawy wzbogacali swoją wiedzę obcując jednocześnie z przyrodą, która w tym roku nie była dla nas zbyt łaskawa, bo mróz i dokuczliwy wiatr smagał nasze twarze.

 Impreza mogła odbyć się dzięki częściowemu sfinansowaniu przez Starostwo Powiatowe w Płocku i wsparciu licznych sponsorów doceniających zalety harcerstwa - Wójta Gminy Radzanowo, Dyrektora Szkoły Podstawowej w Radzanowie   oraz pracy społecznej organizatorów, Nauczycieli Szkoły w Radzanowie kadry instruktorskiej i rodziców. Smakołyki zawdzięczamy Państwu Klekowickim.

W Rajdzie wzięły udział drużyny zuchowe, harcerskie i starszoharcerskiej z Bodzanowa, Blichowa, Nowego Miszewa, Sikorza, Gąbina, Gostynina, Łęgu Probostwa, Radzanowa - razem z wolontariuszami ok.290 osób. Na złazie ZHP realizowano program Barwy Przyszłości. W poszczególnych kategoriach wiekowych (zuchy, harcerze, harcerze starsi) wyłoniono I miejsca, a laureaci otrzymali Puchary – Komendanta Hufca ZHP, Wójta Gminy Radzanowo, Dyrektora Szkoły Podstawowej w Radzanowie oraz nagrody.
 Wszyscy bawili się znakomicie - to był wartościowy i pełen radosnych wrażeń weekend.

Czuwaj!

Jolanta Sochacka