Związek Harcerstwa Polskiego

Chorągiew Mazowiecka ZHP im. Władysława Broniewskiego
Hufiec „Mazowsze” Płock

3 Drużyna Harcerska „Wiercipięty”


 

14-16.12.2018r. Betlejemskie Światełko Pokoju

14.12.2018 – Pierwszy dzień wyprawy po Betlejemskie Światełko Pokoju

Wczesnym rankiem w piątek 14 grudnia dziesięć harcerek i jeden harcerz z 3DH „Wiercipięty” wraz z dh Izabelą Pikała i panią Moniką Wolińską wyruszyli na trzydniowy wyjazd po Betlejemskie Światełko Pokoju. Dziś w programie był Kraków – Spacer po Starówce, Sukiennice, Kościół Mariacki, gdzie słyszeliśmy na żywo hejnał z wieży mariackiej. Na starówce spotkanie z Mickiewiczem i jarmark bożonarodzeniowy. Zwiedzaliśmy z przewodnikiem Muzeum Armii Krajowej, gdzie w grupach uczestniczyliśmy w warsztatach tematycznych.

 

 

15.12.2018r. – Drugi dzień wyprawy BŚP harcerze spędzili w Zakopanem.
Po śniadaniu wyruszyliśmy w kierunku Zakopanego, gdzie w Urzędzie Miasta druhna Iza odebrała pakiety okolicznościowe: czapki i przypinki „Światło, które łączy”. Następnie udaliśmy się w kierunku kolejki i wjechaliśmy na Gubałówkę. A tam… poczuliśmy się jak w krainie baśni. Mnóstwo śniegu i piękne oszronione dekoracje, które wieczorem są podświetlane. Nie obyło się bez sesji zdjęciowej oraz małych zakupów, np. kołaczy czy oscypków. Z Gubałówki ponownie zjechaliśmy kolejką i był czas na zakup pamiątek. Po tym poszliśmy do SP1 na obiad serwowany w ramach pakietu okolicznościowego. Na zakończenie pobytu w Zakopanem pomachaliśmy rodzicom, którzy mogli nas obserwować przez kamerkę internetową na Krupówkach. Kolejnym punktem programu były zajęcia na basenach Termy Szaflary. A po kolacji kupiliśmy sobie oscypki. Wieczorem natomiast było ognisko z pieczeniem kiełbasek.  Jutro Słowacja i odbieramy światełko.

16.12.2018r. – Trzeci dzień wyprawy po BŚP – Słowacja
Skoro świt, zaraz po wczesnym śniadaniu, wyruszyliśmy w kierunku Słowacji, gdzie w miejscowości Svit uczestniczyliśmy w uroczystej mszy świętej. W trakcie mszy odebraliśmy Światło. Jak co roku towarzyszyło nam wiele pozytywnych emocji. Wraciliśmy szczęśliwi do domu.

 

 
 
Czcionka
Kontrast