DZIEŃ DOBRY W TŁUSTY CZWARTEK

Z dżemem, z cukrem, z wisienkami, wszędzie pączek dzisiaj z nami. Dziś kalorii nikt nie liczy, wszędzie moc pysznych słodyczy. W Tłusty Czwartek przez dzień cały słodkim królem – pączek mały!

Tłusty Czwartek jest symbolicznym końcem karnawału i ostatnią okazją, żeby pofolgować łakomstwu przed 40 dniowym okresem wstrzemięźliwości poprzedzającym święta Wielkiej Nocy.
Tłusty Czwartek – dzień, w którym większość z nas pozwala sobie na trochę większe spożycie kalorii. Z tej okazji w naszej szkole Samorząd Uczniowski nie szczędził  tych pyszności i zorganizował wspólną degustację pączków zakupionych przez Radę Rodziców.
Dziękujemy i życzymy SŁODZIUTKIEGO CZWARTKU!!!

Nie tylko  14 lutego

 

Kubusiu, jak się pisze MIŁOŚĆ?

Prosiaczku, MIŁOŚĆ się nie pisze, MIŁOŚĆ się czuje

Dzień świętego Walentego, popularnie zwany walentynkami, wpisał się już na stałe w harmonogram naszych szkolnych imprez i uroczystości. Co roku staramy się, aby ten dzień był wyjątkowy. Nie traktujemy go w kategoriach typowego Święta Zakochanych, ale przede wszystkim jako okazję do okazania sobie serdeczności, życzliwości, ciepła, podjęcia rozważań o miłości i jej sensie.

Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego  tradycyjnie zorganizowano „pocztę walentynkową”. Wszyscy, którzy chcieli przekazać życzenia swoim sympatiom, wrzucali kartki walentynkowe do przygotowanej skrzynki.  Nie zabrakło wyrazów sympatii pod adresem Dyrekcji Szkoły, nauczycieli i wychowawców. W tym dniu obowiązywał  kolor ubrania  czerwony. Odbył się również konkurs organizowany przez świetlicę szkolną na najciekawszą Walentynkę. Zwycięzcami konkursu zostali Oliwia Wójcik, Zuzanna Górecka  i III miejsce klasa IIb z WALENTYNKĄ dla wychowawcy.

Pozdrawiamy i życzymy dużo miłości nie tylko 14 lutego ale całym rokiem.

Samorząd Uczniowski

Bożonarodzeniowe  spotkanie w naszej szkole

Wigilijny wieczór jest dla wielu najbardziej wzruszającym i uroczystym momentem  w roku. Nie ma chyba drugiego takiego kraju na świecie, gdzie Wigilię Bożego Narodzenia obchodzono by tak uroczyście jak u nas. To czas wzajemnego zbliżenia, darowania urazów, zadumy i refleksji. Tradycją  naszej szkoły jest spotkanie wszystkich uczniów i nauczycieli na hali sportowej. W tym roku takie spotkanie odbyło się w 17 grudnia. Z racji trudnego czasu przedstawiliśmy  krótką historię narodzenia Pana Jezusa i śpiewaliśmy  kolędy. Samorząd Uczniowski  jak każdego roku przygotował niespodziankę dla wszystkich nauczycieli, pracowników szkoły i oczywiście uczniów – składając najpiękniejsze życzenia świąteczno noworoczne.

Z pozdrowieniami  noworocznymi Samorząd Uczniowski.

           Mikołajki szkolne

Jak co roku 6 grudnia Samorząd Uczniowski zorganizował szkolne Mikołajki. Święty Mikołaj w asyście Śnieżynek i Renifera odwiedził wszystkie klasy częstując uczniów cukierkami i składając życzenia. Na ten wyjątkowy dzień z utęsknieniem czekały wszystkie dzieci. Już od kilku dni uczniowie przygotowywali sale lekcyjne, ozdabiając je akcentami związanymi z mikołajkami. W tym dniu, dominował w naszej szkole kolor czerwony –   nie zabrakło również mikołajkowych czapek. Każde dziecko miało możliwość wysłać osobiście list i zaproszenie do Mikołaja na Święta. Dzień zakończyliśmy wspólnym pamiątkowym zdjęciem,  który wprowadził nas w atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

 

Dzień Chłopaka w naszej szkole!

30 września obchodzony jest Dzień Chłopaka. Dziewczęta z Samorządu Uczniowskiego  stanęły na wysokości zadania i zaplanowały obchody, które na pewno na długo pozostaną w pamięci solenizantów. Nie mogło zabraknąć życzeń i drobnych upominków w postaci słodkiego co nieco. W tym dniu w ubiorze mężczyzn dominował kolor niebieski podkreślający  niebiańskie zachowanie wszystkich mężczyzn naszej szkoły.

Chłopcy tego dnia  mogli liczyć na ulgowe traktowanie podczas odpowiedzi,kartkóweki itp.

Wszystkim chłopcom z okazji ich święta jeszcze raz życzymy moc gorących życzeń przesyłając  słodkie całusy.

Samorząd Uczniowski

Zbiórka makulatury zakończona – 26-27.03.2019r.

   We wtorek i w środę Samorząd Uczniowski ważył makulaturę, którą przynieśli uczniowie klas I-VIII naszej szkoły. W tym roku liczba makulatury przerosła nasze oczekiwania.:)

 

prevnext
 •  
          

 

III miejsce w konkursie piosenki – 14.02.2019r.

 Grupa reprezentantów Samorządu Uczniowskiego pod nazwą „Pierniki Kopernika” wyśpiewała III miejsce w II Powiatowym Festiwalu Piosenki Patriotycznej organizowanym przez SP23 w Płocku. Gratulujemy:)

Film z występu

 


Rada Samorządu Uczniowskiego 2018/2019

Przewodnicząca: Olga Florczak
Zastępca: Dorota Wolińska
Skarbnik: Jakub Gorzycki
Sekretarz: Karolina Przybysz

Opiekunowie: Barbara Lejza, Celina Dudzińska, Karolina Urbańska


Działalność 2018/2019

21.09.2018r. Podczas Sprzątania Świata SU podsumował ubiegłoroczną akcje zbiórki makulatury. Najlepsi pojadą na wycieczkę 🙂

01.10.2018r. Dzień Chłopaka – słodkości pod dziewczynek z SU

10.10.2018r. Podsumowanie konkursów podczas mszy z okazji peregrynacji obrazu i relikwii św. Stanisława Kostki – patrona dzieci i młodzieży w Parafii Radzanowo. 

10.10. 2018. SU zorganizował akademię z okazji Dnia Nauczyciela:)

09.11.2018r. SU przygotował w naszej szkole akcję #Rekord dla Niepodległej, kiedy wszyscy obecni uczniowie i nauczyciele wspólnie odśpiewali cztery zwrotki hymnu państwowego. Relacja na naszym Facebooku. Przedstawiciele SU złożyli również kwiaty i zapalili znicz przed tablicą upamiętniającą bohaterów walki o wolność przed nasza szkołą.

16.11.2018r. SU zorganizował wycieczkę nagrodową dla 41 uczniów, którzy w ubiegłym roku zebrali najwięcej makulatury. Wyjazd był do kina na seans filmowy w dwóch grupach wiekowych.

26.11.2018r. – ruszyła akcja „Góra Grosza” koordynowana przez SU

06.12.2018r. – spotkania z Mikołajem przy szkolnej choince – listy, karty, czapki mikołajkowe oraz słodki poczęstunek

27.11-17.12.2018r. – szkolny etap konkursu na ozdobę świąteczną organizowanego przez Kino Helios w Płocku.

21.12.2018r. – słodki upominek dla każdego oraz Kolędnicy kolędują po Radzanowie

10.01.2019r. – podsumowanie szkolnego etapu konkursu Ozdoba świąteczna oraz szkolnego konkursu Karta dla Mikołaja.

14.02.2019r. – Poczta Walentynkowa

14.02.2019r. – udział Uczniów z SU w II Powiatowym Przeglądzie Piosenki Patriotycznej organizowanym przez SP23 w Płocku, gdzie zdobyli III miejsce

28.02.2019r. – Tłusty czwartek – Samorząd Uczniowski częstował pączkami ufundowanymi przez Radę Rodziców

08.03.2019r. – Dzień Kobiet – życzenia i słodki upominek dla każdej dziewczynki w szkole oraz gromkie „Sto lat” odśpiewane w pokoju nauczycielskim, życzenia i tort od chłopców z Samorządu Uczniowskiego 🙂


 

Podsumowanie szkolnych konkursów – 10.01.2019r.

 Samorząd Uczniowski podsumował szkolne konkursy – Ozdoba świąteczna i Karta dla Mikołaja. Podczas apelu wręczono również dyplomy i nagrody za konkurs recytatorski, który odbył się w naszej szkole w grudniu, a także dyplomy i upominki przesłane od organizatora dla uczniów, którzy wykonali prace na konkurs Eko-Robot.

  

Podsumowanie akcji Szlachetna Paczka w naszej szkole – grudzień 2018

 Już  po raz piąty uczniowie i nauczyciele  naszej szkoły wzięli udział w tym społecznym projekcie. Ma on na celu pomoc rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej. W tym roku z bazy rodzin Szlachetnej Paczki wybraliśmy starsze, schorowane małżeństwo – panią Ewę i pana Ryszarda.

    Państwo Ci, oprócz żywności i środków czystości, potrzebowali w szczególności: zimowej odzieży, butów, kołdry, koca, pościeli, poduszek, odkurzacza a także dwóch kul inwalidzkich łokciowych, gdyż pani Ewa ma problemy z chodzeniem.

    Część uczniów chętnych do udziału w akcji podarowała środki czystości i żywność, inni przynieśli pieniądze. W sumie zebrano 585,03zł. Z zebranych środków zakupiono buty zimowe, kołdrę, koc, pościel, poduszki i odkurzacz. Wszystko zostało zapakowane i dostarczone do magazynu zbiorczego, a stamtąd do samych zainteresowanych.

    Wszystkim, którzy włączyli się w akcję bardzo dziękujemy. Jesteśmy wdzięczni za okazane wsparcie, chęć niesienia pomocy, szlachetność i otwartość na drugiego człowieka. Samorząd Uczniowski z p. Joanną Słupecką

 

prevnext
 •  
       

Kolędnicy SU z VIIIb– 21.12.2018r.  

 Dnia 21.12.2018r. uczniowie klasy VIIIb  z wychowawcą  już od rana rozpoczęli świętowanie Bożego Narodzenia. Spotkanie odbyło się od przeczytania Pisma Świętego o narodzeniu Jezusa. Dzieliliśmy się opłatkiem składając sobie najlepsze życzenia. Obdarowywaliśmy się prezentami, śpiewaliśmy kolędy i oczywiście kosztowaliśmy potrawy wigilijne przygotowane przez uczniów i wychowawcę. Na koniec podsumowaliśmy, że piękne chwile spędzone razem będziemy długo wspominać kiedy opuścimy naszą szkołę.

 Po spotkaniu w klasie ok. godziny 11.15 p. Lejza i wychowankowie klasy VIIIb wyruszyli w drogę z kolędowaniem. Odwiedziliśmy zakłady pracy i sklepy w Radzanowie. Śpiewaliśmy kolędy, składając najlepsze życzenia na święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok .

 

prevnext
 •  
          

Konkurs Ozdoba świąteczna – etap szkolny 27.11-17.12.2018

prevnext
 •  
           

Relacja ze spotkań z Mikołajem przy choince – 06.12.2018r.

prevnext
 •  
                                     
 
prevnext
 •  
   
prevnext
 •  
                                             
prevnext
 •  
                             

Zbiórka makulatury 2017/2018

prevnext
 •  
       

prevnext
 •  
                                      

prevnext
 •  
         

Zbiórka makulatury

 

   Wielka Zbiórka Makulatury w roku szkolnym 2016/2017 była  już czwartą, w jakiej uczestniczyła nasza szkoła. W miesiącu marcu i kwietniu uczniowie przynosili makulaturę i składali w klasach. W dniach 12 i 13 kwietnia Samorząd Uczniowski zważył makulaturę i oddał do skupu . W tym roku nasza szkoła zebrała 2 tony 150 kilogramów.

Na zdjęciu uczniowie, którzy przynieśli najwięcej makulatury 🙂

 


Akcja „Góra Grosza”

prevnext
 •