Podsumowanie „Gorączki złota” PCK      29.05.2019r.

 Uczniowie naszej szkoły zebrali ponad 70 kg! Akcja była prowadzona od 4 marca do 20 maja 2019 r. Do zbiórki złotych monet przystąpiły wszystkie klasy I – VIII  ( 16 klas).
W dniu 27 maja 2019 r. zebrane pieniążki posegregowane zgodnie z nominałami zostały przekazane do Oddziału PCK w Płocku. Łącznie wszystkie grosiaki ważyły ponad 70 kg . Jest to o 14 kg więcej niż zebraliśmy w roku ubiegłym.
Wśród klas wyróżniły się I b, II a, III b, IV a, IV b, IV c. Każda z tych grup dostarczyła powyżej 4 kg .
Wśród indywidualnych zbieraczy ogromne ilości 1,2,5 – groszówek przekazali:
Patryk Jaworski – V c ( 5,30 kg)
Edyta Ziemkiewicz – IV b ( 5,10 kg)
Fabian Gołębiowski – I b ( 3,40 kg)
Natalia Nowacka – VI b ( 3,20 kg)
Wiktoria Woźniak – I b ( 3,10 kg)
Maja Falkowska – II a ( 2,20 kg)
Ponad 1kg monet dostarczyli także Nikola Gawlińska i Julia Rutkowska z klasy I b oraz Zuzanna Banasiewicz z klasy II a.
Wyróżnione klasy oraz indywidualni zbieracze otrzymają specjalne podziękowania przygotowane przez Oddział PCK w Płocku.
Dziękuję za okazane serce i już dziś zachęcam do ponownego zbierania grosiaków.
Opiekun Szkolnego Koła PCK – Renata Wiśniewska

 


Podsumowanie akcji Gorączka Złota       25.05.2018r.

W kwietniu i maju Szkolne Koło PCK prowadziło zbiórkę miedzianych monet 1-,2- i 5- groszowych. Jest to akcja ogólnopolska ph. Gorączka złota. Ma ona na celu zebranie tych monet o najniższym nominale, które często poniewierają się w naszych domach i wykorzystanie ich na cele osób potrzebujących, głównie dzieci.  W naszej szkole do akcji włączyły się wszystkie klasy, a także indywidualni uczniowie przynosząc często powyżej 2 kg takich monet. Łącznie nasza placówka zebrała ponad 54 kg drobnych pieniążków, które po przesortowaniu zgodnie z nominałem zostały przekazane do Oddziału PCK w Płocku. Klasy i osoby wyróżniające się w zbiórce otrzymają specjalne dyplomy z podziękowaniem, wręczone na forum szkoły. Opiekun Szkolnego Koła PCK Renata Wiśniewska dziękuje wszystkim, którzy włączyli się do akcji i zachęca już dziś do gromadzenia małych pieniążków na następny rok.

prevnext
  •  
          

Akcja „Gorączka Złota” 2018

Od 12 marca do 15 maja 2018r. Szkolne Koło PCK organizuje akcję zbierania 1-,2-,5- groszówek. Jest to ogólnopolska zbiórka pod patronatem Polskiego Czerwonego Krzyża pt. „gorączka Złota”. Celem tej akcji jest zebranie tych najdrobniejszych monet, które często poniewierają się w domach i przekazanie na potrzeby dzieci będących w trudnej sytuacji losowej.
Każda klasa otrzymała słoik na monety, do którego uczniowie mogą wrzucać przyniesione grosze. Osoby z bardzo dużą ilością monet proszone są bezpośrednio do sali 21.

 


prevnext
  •