.

Poznaj informatykę od podszewki

Nie tylko dla nerdów.

Po raz drugi bierzemy udział w ogólnopolskim projekcie Centrum Mistrzostwa informatycznego. Naucz się profesjonalnego programowania i zapanuj nad algorytmami. W ramach projektu odbędzie się 48h kolo informatycznego pod okiem p. Łukasz Włodarskiego na których uczniowie nieodpłatnie poznają  zagadnienia z obszaru programowania, algorytmiki oraz robotyki.

Zajęcia z koła informatycznego prowadzone przez p. Łukasz Włodarskiego z ramienia Centrum Mistrzostwa informatycznego odbywają się w systemie hybrydowym. Podczas zajęć zdalnych 12 chętnych uczniów z klas 7 i 8 naszej szkoły poznaje tajniki algorytmiki i programowania w językach Scratch, Python oraz dla bardziej zaawansowanych kursantów C++.

Dziś tj. 10.12.21 po raz pierwszy spotkaliśmy się na zajęciach stacjonarnych. Podczas czterech godzin lekcyjnych uczniowie korzystając z laboratorium robotyki RoboMaker składają roboty i będą starali się zaprogramować przeznaczone im funkcje. Jest to pierwszy kontakt uczestników projektu z robotyką. W przyszłości czekają na nich bardziej zaawansowane wyzwania z robotami mBot – dostarczonymi przez Centrum Mistrzostwa Informatycznego.

Podczas spotkania każdy uczeń otrzymał pendrive ADATA 64GB tak aby  mógł zapisywać swoje prace podczas pracy zdalnej. Ponadto nie zabrakło ciepłego posiłku podczas zajęć gdyż jak wiadomo na głodnego ciężko jest dobrze zaprogramować robota 😉