We wtorek 20 grudnia klasy piąte uczestniczyły w trzeciej wycieczka do Płocka w ramach udziału w projekcie Jazda na Płock. Tym razem wybraliśmy się do Teatru Dramatycznego na spektakl ,,Opowieść wigilijna,,.  Opowieść wigilijna jest piękną przypowieścią na temat szczęścia człowieka i wartości ludzkiego życia. W powieści powtarza się stara prawda, że pieniądze szczęścia nie dają. Prawdziwe szczęście człowieka polega na tym, że jest on otoczony przez ludzi, którzy obdarzają go miłością i szacunkiem.
Po spektaklu mieliśmy możliwość spotkania z aktorami. Przemiłe aktorki -panie Sylwia i Magdalena odprowadzały nas w dwóch grupach po kulisach teatru. Mieliśmy możliwość zobaczyć miejsca niedostępne dla zwykłego widza teatru, m.in. garderoby aktorów, magazyny kostiumów i rekwizytów, pokój z perukami, sale krawieckie, miejsca prób i dwie pozostałe sceny teatralnej.  Zwiedzanie kulis teatru pokazało nam jak wiele osób pracuje nad jednym spektaklem, nie tylko aktorzy, których widzimy na scenie, ale inspicjent, sufler, dekorator, oświetleniowiec i wielu innych przyczyniają się do sukcesu danego spektaklu. Tam tworzy się magia.
Wycieczka była też podsumowaniem projektu, który organizowany był przez Płocką Lokalną Organizację Turystyczną. Otrzymaliśmy certyfikat ukończenia projektu i zrobiliśmy wspólne pamiątkowe zdjęcie.
Inicjatorem udziału klas piatych w projekcie była pani Iwona Jaroszewska, a organizacyjnie odpowiedzialna była pani Monika Wolińska. Opiekę w czasie zrealizowanych wycieczek pełnili zamiennie – pani Magdalena Wolińska, pan Ireneusz Gontarek, pani Celina Dudzińska, pani Małgorzata Woroniecka i pani Beata Lejza