Warsztaty kulinarne w Zakątku Odkrywców klas pierwszych.

Dzieci posiadają niezwykłą umiejętność cieszenia się tym, co daje chwila obecna, zwłaszcza gdy jest to zabawa połączona z nauką oparta na doświadczeniu. Stwarzamy im więc jak najlepsze warunki do wszechstronnego rozwoju, poznawania świata wszystkimi zmysłami w różnych miejscach i środowiskach.

W związku z tym 12 grudnia  2022 r. klasy pierwsze  uczestniczyły w warsztatach twórczych zorganizowanych na terenie Zakątka Odkrywców w Stróżewku, gdzie samodzielnie przygotowały pyszne ciasteczka. Pokonały wszystkie etapy procesu twórczego, począwszy od odmierzania składników, wyrabiania i wałkowania ciasta, przez formowanie kształtów, aż do zdobienia gotowych ciasteczek lukrem i kolorowymi dodatkami.

Czas pieczenia ciasteczek również nie był czasem straconym lecz przeznaczonym na zabawę i taniec w rytm skocznej muzyki  i spotkaniu z Mikołajem, który obdarował dzieci małymi upominkami.

Wizyta w Zakątku pozostawiła w pamięci dzieci wiele pozytywnych wspomnień, a w ustach niezapomniany smak słodkich ciasteczek, które samodzielnie wykonane smakują zdecydowanie lepiej. Na koniec dzieci otrzymały przepis na te przepyszne „Zakątkowe Ciasteczka”.