W czwartek 22 grudnia w sposób szczególny zbliżaliśmy się do świąt Bożego Narodzenia.           Uczniowie uczestniczyli w wigiliach klasowych z wychowawcami i  wykonywali stroiki bożonarodzeniowe.                                                                                                                                  Następnie na hali przedstawiono  jasełka pt. „Noc, jakich wiele” przygotowane przez                       p. Bożenę Gackowską i p. Tomasza  Zalewskiego a dekoracje przygotowała p. Monika Wolińska.                                                                                                                                                            W pięknej, świątecznej atmosferze wysłuchaliśmy kolęd i pastorałek  w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Akompaniował im p. T. Zalewski.                                                                                                                                                    Pan dyrektor Bolesław Urbaniak   i p. Marcin Kuczkowski, sekretarz gminy oraz przedstawiciele samorządu uczniowskiego  złożyli wszystkim  świąteczne życzenia.

Przyszedł także Mikołaj obdarowując  słodkościami.

Podsumowano  także konkurs na  „Najładniejszy stroik bożonarodzeniowy”.                                              Zwyciężyli uczniowie klasy 6a; drugie miejsce zajęła klasa 3a  a 3 miejsce  ex aequo  przyznano klasom 1a i 4a

Posumowano również Szkolny Konkurs Ortograficzny, który odbył się 14.12.2022r.   zorganizowany przez Zespół Humanistyczny.  Przedstawiciele klas mierzyli się z różnymi trudnościami ortograficznymi w 3 etapach: dyktandzie, wyszukiwaniu na czas haseł w słowniku i pytaniami  dotyczącymi reguł ortograficznych. Z kolei grupy klasowe miały za zadanie przygotować zabawny plakat- prezentację wylosowanej trudności ortograficznej.
W kategorii klas IV-VI pierwsze miejsce zajęła Wiktoria Woźniak z  kl. 5a. Na drugim miejscu uplasowała się Malwina Grabowska z klasy 4a, a na trzecim- Marysia Maszenda z klasy 4b.

W kategorii klas VI- VIII zwyciężyła Iga Pietrzak z kl.8c. Drugie miejsce zajęła Natalia Stawicka z kl.8a a trzecie- Mikołaj Opólski z  kl.6a.

Z kolei w konkursie na plakat przedstawiający zasadę ortograficzną                                                    w grupie kl.IV-V zwyciężyli:
I miejsce – 5b
II miejsce – 4b
III miejsce – 5a
a w  grupie kl. VI-VIII:
I miejsce – 8c
II miejsce – 8b
III miejsce – 8a

Posumowano również konkurs mikołajkowy.
Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy!