W piękny, słoneczny, trochę wietrzny dzień – 21 września 2023 roku odbył się XXIV Jesienny Bieg Przełajowy na Mazowszu, organizowany przez Uczniowski Klub Sportowy „Atleta” i Szkołę Podstawową im. Mikołaja Kopernika w Radzanowie. W tym roku w zawodach uczestniczyli uczniowie z 14 szkół podstawowych: Rogozino, Bodzanów, 13 Płock, Zagroba, Zągoty, Wyszogród, Podgórze, Rębowo, Nowe Łubki, Nowe Miszewo, Kobylniki , Mała Wieś, Orszymowo i oczywiście Radzanowo. W biegu uczestniczyli również nasi sąsiedzi – dzieci z „zerówek” Samorządowego Przedszkola w Radzanowie. W tym roku w tej kategorii wystartowały również dzieci z Orszymowa i Nowych Łubek. Ostatnie dwie kategorie, był to bieg otwarty dla wszystkich chętnych chłopców i dziewcząt, który zorganizowaliśmy pod hasłem „10 lat hali sportowej w Radzanowie”. Zawodnicy rywalizowali ze sobą w 20 kategoriach dziewcząt i chłopców. W czasie biegów nad porządkiem czuwali nauczyciele, pracownicy i emerytowanie członkowie UKS, którzy byli sędziami na trasach oraz na boisku, na starcie, mecie i w biurze zawodów. Nasze działania wspierali policjanci z Posterunku w Radzanowie oraz strażacy z OSP Woźniki i fotorelację z imprezy wykonało CKiS. Opiekę medyczną nad imprezą sprawował – NZOZ „Medicines” Łubki Nowe.

Zawody rozpoczęli wspólnie Wójt Gminy Radzanowo pan Piotr Jakubowski, Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Radzanowie pan Bolesław Urbaniak oraz prezes Uczniowskiego Klubu Sportowego pan Ireneusz Gontarek. Pan wójt życząc wszystkim zdrowej rywalizacji sportowej, zaznaczył również, że w pierwszych edycjach biegu był jego uczestnikiem.

Na szczególną uwagę zasługuje bardzo liczne przybycie rodziców i dziadków, którzy kibicowali zawodnikom, w szczególności tym najmłodszym. Łącznie w biegach wystartowało 602 uczestników. W biegu otwartym biegli również absolwenci naszej szkoły. Po ukończonych biegach każdy uczestnik mógł napić się ciepłej herbaty przygotowanej przez obsługę szkoły. Dla zwycięzców indywidualnych przygotowaliśmy statuetki, za miejsca 1-3 były medale, za miejsca 1-6 były dyplomy, okolicznościowe koszulki sportowe i bransoletki „Program SKS – Szkolny Klub Sportowy”. W czasie biegu rozlosowywaliśmy okolicznościowe worki turystyczne Jesiennego Biegu Przełajowego na Mazowszu – ufundowane przez Gminę Radzanowo.

Impreza została zorganizowana dzięki pozyskaniu przez UKS „Atleta” środków w ramach konkursu na upowszechnianie sportu z Gminy Radzanowo oraz programu Mikro Granty. Projekt organizowany w ramach programu Mikro Granty, którego Operatorem Krajowym jest Fundacja Orły Sportu, finansowany ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, których dysponentem jest Minister Sportu i Turystyki.

Każdego roku nasze przedsięwzięcie wspierają również zaprzyjaźnieni sponsorzy (Anna Klekowicka, Agnieszka i Artur Kupniewscy, Agromin Proboszczewice).

Dziękujemy Wszystkim, którzy przyczynili się do sprawnego przebiegu imprezy.

Sekretarz UKS Atleta

Monika Wolińska

Wyniki drużynowe i indywidualne