Są takie święta raz do roku, co budzą życie, budzą czas.
Wszystko rozkwita w słońca blasku i wielka miłość rośnie w nas(…)

Tymi słowami 27 marca 2024r.  rozpoczęliśmy w naszej szkole akademię  przygotowaną przez uczniów klas drugich. Uczniowie zaprezentowali krótki montaż słowno-muzyczny, w którym w pierwszej części nawiązali do przyjścia wiosny, a wraz z nią budzącego się życia w przyrodzie, nadziei. W drugiej  części przybliżyli tradycje i obrzędy związane z tymi świętami  oraz opowiedzieli o tym, co powinno znaleźć się na świątecznym stole i jaką symbolikę mają te potrawy. Na koniec złożyli wszystkim  świąteczne życzenia, do których przyłączył się również Samorząd Uczniowski. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego  wręczyli zaproszonym   gościom  i nauczycielom drobne upominki, przygotowali słodki poczęstunek dla uczniów  oraz świąteczne konkursy. Największa popularnością od wielu lat jest  szukanie  jajek na korytarzach szkolnych przez  uczniów i nauczycieli naszej szkoły.  Pozdrawiamy i życzymy wesołego ALLELUJA .

Organizatorzy