Każdemu sercu bliska, ochrona środowiska.

Dnia 17.09.2021 nasza szkoła wzięła udział w 28 Akcji – Sprzątanie Świata. Z tej okazji został przygotowany konkurs wiedzy dla klas V-VIII –„ Ekologicznie znaczy logicznie” i konkursu plastycznego pod hasłem „ Myślę, więc nie śmiecę!”. Ponadto uczniowie klas od I do VIII mieli wyznaczony teren do sprzątania. Wszyscy otrzymali worki i rękawice i ruszyli na podbój zaśmieconych terenów.
Po zakończeniu pracy uczniowie wrócili do szkoły bogatsi o nowe doświadczenia, jak dbać o Naszą Małą Ojczyznę – Środowisko ponad wszystko.
Konkursy które się odbyły zostały podsumowane przez organizatorów dnia. Wyniki i nagrody zostaną ogłoszone i wręczone podczas szkolnych biegów w dniu 23.09.2021. Nagrody zostały ufundowane przez dyrekcję szkoły i Samorząd Szkolny.
Plakaty, które uczniowie wykonali widnieją i zdobią korytarz naszej szkoły przypominając o prawidłowym segregowaniu odpadów i dbaniu o naszą Planetę Ziemię.
Wszystkim uczestnikom dnia, organizatorzy : p. Ewa Łuniewska – Peda wraz z Samorządem Uczniowskim dziękują za przystąpienie do akcji.